Prekės kodas: | PP9525 |
Turimas kiekis: | Prekė sandėlyje |
Gamintojas: | Yamamoto Nutrition |
Kilmės šalis: | Italija |
Turite klausimų? |
Yamamoto® Research Saccharomyces Boulardii Lynside® Pro SCB
Žarnyno flora*
Saccharomyces Boulardii Lynside® Pro SCB - tai probiotikų maisto papildas, skatinantis žarnyno floros pusiausvyrą*. Vienoje paros dozėje yra 6 milijardai kolonijas formuojančių Saccharomyces cerevisiae var. boulardii vienetų.
Saccharomyces boulardii yra nepatogeninės probiotinės mielės, darančios tiesioginį stabdantį poveikį daugeliui patogenų, kurios Europoje jau dešimtmečius vartojamos gydant įvairių rūšių viduriavimą. Medicinos srityje ji dažniausiai naudojama siekiant išvengti viduriavimo, susijusio su gydymu antibiotikais ar maitinimu per nosį, taip pat gydant ūminį suaugusiųjų ir vaikų viduriavimą ar viduriavimą, susijusį su Clostridium difficile, ir net lėtinį ŽIV infekcija sergančių pacientų viduriavimą. Iš „nebakterinių“ probiotikų vienintelis jau kurį laiką patvirtintas tikrasis veiksmingumas yra Saccharomyces boulardii („Sb“) - vienintelė „gydomoji“ mielių rūšis, kurios kaip probiotiko nauda įrodyta literatūroje (žr. „Marchand ir Vandenplas“ tyrimą, 2000 m.). Iki šiol paskelbta daugiau kaip 40 klinikinių tyrimų ir daugiau kaip 40 farmakologinių tyrimų apie šią vertingąją Saccharomyces boulardii (McFarland, 2010), ir dėl šių klinikinių įrodymų prieinamumo Europos vaikų gastroenterologijos, hepatologijos ir mitybos draugija (ESPGHAN) rekomenduoja šias terapines mieles visų tipų ūminiam vaikų viduriavimui gydyti (Guarino ir kt., 2014).
Saccharomyces boulardii yra laukinės tropinės mielės, kurias 1923 m. Indokinijoje atrado prancūzų mokslininkas Henri Boulardas, kuriam pavyko jas išskirti iš įvairių tropinių vaisių (ličių ir mangostano) žievelių, nustačius, kad vietiniai gyventojai šių tropinių vaisių žieveles naudoja kaip vaistus nuo viduriavimo.
Ši ypatybė yra palanki, nes žmonėms Saccharomyces boulardii žarnyno sistemoje kolonizuojasi ne visam laikui ir jau po 6-7 dienų nuo vartojimo nutraukimo giminingos ląstelės išmatose nebeaptinkamos.
Dėl to, kad jis „nėra bakterija“, jo farmakokinetinės absorbcijos, metabolizmo, pasiskirstymo ir eliminacijos savybės labai skiriasi nuo kitų vadinamųjų „bakterinių“ probiotikų, nes jis praeina žarnyną ir nėra nei absorbuojamas, nei metabolizuojamas. Suvartotas per burną, jis atsparus skrandžio aplinkai ir tulžies rūgštims, pasiekia žarnyną gyvas ir veiksmingas, neabsorbuojamas pasiekia „pastovios būsenos“ koncentraciją per 3 dienas, o nutraukus gydymą pašalinamas per 5 dienas.
Labai svarbi savybė, dėl kurios jis taip ilgai vartojamas klinikinėje praktikoje, yra jo atsparumas antibiotikams. Saccharomyces B. nedeaktyvuoja antibiotikai, todėl jį galima vartoti tuo pačiu metu, o bakterijos beveik visada žūsta (Graff ir kt., 2008). Iš tikrųjų todėl jis taip dažnai vartojamas tik kartu su antibiotikų terapija, siekiant išvengti jų sukeliamo viduriavimo. Kita įdomi savybė, skirianti šias mieles nuo kitų bakterijų „probiotinių kolegų“, yra jų paviršiaus plotas, kuris yra maždaug 10 kartų didesnis nei bakterijų. Tai susiję su tam tikra specifine veikla, pavyzdžiui, konkurencija dėl substratų ir savotišku „magneto efektu“ prieš patogenus (Billoo et al, 2006, McFarland 2010).
Klinikinis Saccharomyces boulardii veiksmingumas buvo įvertintas sergant kelių rūšių ūminėmis ligomis, pradedant antibiotikų sukeltu viduriavimu, Clostridium difficile infekcijomis, Helicobacter pylori infekcija, ūminiu suaugusiųjų ir vaikų viduriavimu (kur jis plačiai taikomas), su enteriniu maitinimu susijusiu viduriavimu, keliautojus varginančiu viduriavimu, Vibrio cholerae infekcija, amebine dizenterija ir įvairiomis kitomis infekcijomis. Be to, Saccharomyces boulardii klinikinis veiksmingumas buvo įvertintas sergant kelių rūšių lėtinėmis uždegiminėmis ligomis, įskaitant labai sunkias, pavyzdžiui, Krono liga, labiausiai paplitusiu dirgliosios žarnos sindromu, opiniu kolitu, giardiaze, amebiniu kolitu ir net su ŽIV susijusiu viduriavimu.
Tačiau faktas, kad tiek vaikams, tiek suaugusiesiems viduriavimas dažnai būna gana staigios pradžios ir trunka nuo kelių dienų iki kelių savaičių. Viduriavimo sunkumas priklauso nuo jo etiologijos, kuri gali būti maisto užterštumas, intoksikacija, bakterinė infekcija arba dažniau virusinė (pvz., sezoninis gastroenteritas) ar parazitinė infekcija. Šiais atvejais taip pat buvo atlikta keletas įvairių tyrimų, skirtų įvertinti Saccharomyces boulardii poveikį gydant ūminį viduriavimą, kuriuose Saccharomyces boulardii veiksmingumas patvirtintas ypač vaikų ūminio gastroenterito atvejais, kai rezultatai rodo, kad gydymas labai sustiprina imuninį atsaką. Tyrimai taip pat parodė, kad Saccharomyces boulardii, kaip pagalbinis gydymo
Laikymo sąlygos: Laikyti sausoje, vaikams nepasiekiamoje vietoje, ne aukštesnėje nei +25ºC temperatūroje. Saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių bei drėgmės.
Įspėjimai: Netinka nėščioms ar krūtimi maitinančioms moterims, asmenims sergantiems inkstų ligomis ir asmenims iki 18 metų. Produktas neturi būti vartojamas kaip maisto pakaitalas. Neviršyti nustatytos rekomenduojamos dozės.
Serija: žr. ant pakuotės
Geriausias iki: (pabaigos) žr. ant pakuotės
Platintojas: UAB "Papildų pasaulis", įmonės kodas: 304163396, PVM kodas: LT100009916016, Vilnius, info@papildupasaulis.lt; +37063340350