Mineralai yra esminės maistinės medžiagos, kurių organizmui reikia nedideliais kiekiais, kad tinkamai funkcionuotų. Jie dalyvauja įvairiuose procesuose, tokiuose kaip kaulų stiprinimas, hormonų gamyba, nervų ir raumenų funkcijų palaikymas, bei imuninės sistemos veikla. Pagrindiniai mineralai yra kalcis, magnis, cinkas, geležis, natris ir kalis.
Mineralų papildai yra maisto papildai, kuriuose yra organizmui reikalingų mineralų, tokių kaip kalcis, magnis, cinkas, geležis ir kiti. Jie padeda užpildyti trūkstamus mineralų kiekius maiste, palaikydami kaulų, raumenų, nervų ir imuninės sistemos funkcijas. Mineralų papildai dažnai vartojami siekiant pagerinti bendrą sveikatą arba spręsti specifinius trūkumus organizme.
Visi vitaminai yra būtini žmogaus organizmui siekiant išgyventi. Vitaminai reguliuoja organizme vykstančias chemines reakcijas, kurių metu maistas paverčiamas energija ir gyvybingais audiniais. Jie arba tirpūs vandenyje ir juos reikia vartoti kasdien, kadangi organizmas nekaupia jų atsargų (vitaminas C ir bei visi B grupės vitaminai), arba tirpūs riebaluose, o jų atsargos kaupiamos organizme (A, D, E ir K). Mineralai skirstomi į makroelementus (kalcis, fosforas, kalis, natris, chloras, magnis ir siera) ir mikroelementus (geležis, jodas, cinkas, chromas, selenis, floras, molibdenas, varis ir manganas). Makro mineralų mums kasdien reikia daugiau kaip 100 mg. Mikroelementų mums reikia tik labai minimalių kiekių. Mineralai reikalingi būtiniems hormonams gaminti.