Visorių g. 2, Vilnius
Publikuota 2024-08-28 Skaitė 2496
Susijusios prekės

Selenas yra mikroelementas, kuris yra būtinas žmogaus sveikatai ir atlieka svarbų vaidmenį medžiagų apykaitos procesuose, įskaitant antioksidacinę apsaugą, skydliaukės hormonų apykaitą ir imuninę funkciją.

Ši gyvybiškai svarbi maistinė medžiaga randama įvairiuose maisto produktuose ir yra būtina tinkamam organizmo funkcionavimui.

Seleno privalumai, naudojimas sveikatai ir gerovei, galimas šalutinis poveikisir tai, kaip svarbu suprasti teisingą dozę aptariame šiame straipsnyje, žemiau.

Faktai apie selena trumpai

  • Selenas yra gyvybiškai svarbus mikroelementas, svarbus antioksidacinei apsaugai ir skydliaukės hormonų gamybai.
  • Jis palaiko širdies sveikatą mažindamas uždegimą ir stiprindamas širdies ir kraujagyslių sistemos veiklą.
  • Selenas gali pagerinti nuotaiką ir kognityvines funkcijas, todėl gali sumažinti depresijos riziką.
  • Didelės dozės gali sukelti toksiškumą, pasireiškiantį tokiais simptomais kaip pykinimas, plaukų slinkimas ir česnaką primenantis kvapas.

Seleno nauda sveikatai

Selenas gali būti naudingas sveikatai ir pagerinti bendrą savijautą. Šis mikroelementas labai svarbus antioksidacinei apsaugai, kuri gali padėti kovoti su oksidaciniu stresu ir apsaugoti ląsteles nuo laisvųjų radikalų daromos žalos, o tai gali sumažinti lėtinių ligų riziką ir atitolinti senėjimą.

Selenas gali turėti įtakos skydliaukės funkcijai, nes padeda gaminti skydliaukės hormonus, kurie reguliuoja medžiagų apykaitą ir energijos kiekį. Jei jaučiate nuovargį ar svyruoja svoris, pakankamas seleno vartojimas gali padėti stabilizuoti skydliaukės būklę.

Selenas taip pat gali palaikyti širdies sveikatą mažindamas uždegimą ir gerindamas širdies ir kraujagyslių sistemos veiklą, o tai gali sumažinti širdies ligų riziką. Seleno turtingi maisto produktai, pavyzdžiui, braziliški riešutai, jūros gėrybės ir neskaldyti grūdai, gali padėti palaikyti sveiką širdį.

Be to, selenas gali pagerinti nuotaiką ir kognityvines funkcijas. Kai kurie tyrimai rodo ryšį tarp seleno kiekio ir psichinės gerovės, todėl pakankamas jo vartojimas gali sumažinti depresijos ir kognityvinių funkcijų pablogėjimo riziką.

Be to, selenas gali palaikyti odos sveikatą, nes skatina jos elastingumą ir apsaugo nuo pažeidimų. Užtikrinant pakankamą seleno kiekį, gali sustiprėti jūsų imuninė sistema ir pagerėti įvairūs fizinės ir psichinės sveikatos aspektai.

Todėl apsvarstykite galimybę seleno turtingus maisto produktus įtraukti į savo mitybą, kad galėtumėte mėgautis šiais sveikatai naudingais produktais.

Susiję:

Antidioksidantai

Mineralai - elektrolitai

Seleno pagalba imuninei funkcijai

Stipri imuninė sistema yra labai svarbi siekiant apsisaugoti nuo infekcijų ir ligų, o tam tikros maistinės medžiagos gali būti labai svarbios jos funkcijai palaikyti. Selenas dėl savo antioksidacinių savybių gali sustiprinti imuninį atsaką. Užtikrinant pakankamą seleno kiekį maiste, imuninė sistema gali veikti efektyviau.

Pagrindinės maistinės medžiagos, galinčios palaikyti imuninės sistemos veiklą, yra šios:

  • Vitaminas C: Gali paskatinti baltųjų kraujo kūnelių, kurie yra būtini kovojant su infekcijomis, gamybą.

  • Vitaminas D: gali būti svarbus aktyvinant imuninę apsaugą ir mažinant uždegimą.

  • Cinkas: gali būti labai svarbus imuninių ląstelių vystymuisi ir funkcijai, padedantis išvengti infekcijų.

  • Omega-3 riebalų rūgštys: Gali sumažinti uždegimą ir palaikyti bendrą imuninį atsaką.

  • Probiotikai: Gali skatinti sveiką žarnyno mikrobiomą, kuris yra svarbus imuninei sveikatai.

Vartojant daug seleno turinčius maisto produktus, pavyzdžiui, riešutus, žuvį ir neskaldytus grūdus, jo kiekis gali padidėti.

Taip pat svarbu laikytis subalansuotos mitybos, į kurią įeina įvairūs vitaminai ir mineralai, nes tai gali sustiprinti jūsų imuninę sistemą ir pagerinti bendrą sveikatą.

Reguliari mankšta, tinkamas miegas ir streso valdymas - tai papildomi veiksniai, kurie gali prisidėti prie gerai veikiančios imuninės sistemos.

Galimas didelių dozių toksiškumas

Suvartojus per didelę seleno dozę, gali pasireikšti toksinis poveikis, kuris sukelia tokius simptomus kaip pykinimas, viduriavimas ir nuovargis. Sunkiais atvejais gali slinkti plaukai, lūžinėti nagai ir sklisti česnakų kvapas.

Tai įspėjamieji ženklai, kad jūsų organizmas signalizuoja, jog kažkas negerai, o jų ignoravimas gali sukelti rimtų komplikacijų, įskaitant nervų sistemos pažeidimus ir organų nepakankamumą.

Seleno toksiškumo rizika gali padidėti vartojant maisto papildų, ypač jei seleno jau gaunate pakankamai su maistu. Toks maistas kaip braziliški riešutai, jūros gėrybės ir mėsa gali užtikrinti pakankamą seleno kiekį, todėl didelės maisto papildų dozės nereikalingos.

Jei įtariate, kad vartojate per daug seleno, patartina pasitarti su gydytoju. Jis gali padėti įvertinti jūsų suvartojamą kiekį ir nustatyti geriausius veiksmus.

Galiausiai, nors selenas yra būtinas sveikatai, svarbiausia yra saikingumas; subalansuokite jo suvartojimą, kad galėtumėte mėgautis jo nauda ir nerizikuotumėte apsinuodyti.

Rekomenduojama paros norma

Norint palaikyti idealią sveikatą, rekomenduojama suvartoti tokią seleno paros normą:

  • Suaugusiesiems (19 metų ir vyresniems): 55 mikrogramai

  • Nėščios moterys: 60 mikrogramų

  • Žindančioms moterims: 70 mikrogramų

  • Vaikams (1-3 metų): 20 mikrogramų

  • Vaikams (4-8 metų): 30 mikrogramų

Dauguma žmonių seleno poreikį gali patenkinti subalansuotai maitindamiesi, nes maisto produktai, kuriuose gausu seleno, riešutai, jūros gėrybės, mėsa, kiaušiniai ir neskaldyti grūdai. Nedidelis kiekis riešutų gali viršyti jūsų paros poreikį, todėl svarbiausia yra saikingumas.

Jei ketinate vartoti maisto papildus, svarbu neviršyti suaugusiesiems nustatytos viršutinės 400 mikrogramų ribos, nes didesnės dozės gali sukelti toksiškumą.

Visada pasitarkite su gydytoju ar treneriu, prieš pradėdami vartoti papildus. Laikydamiesi šių rekomendacijų, galite palaikyti savo sveikatą tinkamu seleno kiekiu ir išvengti bet kokio galimo šalutinio poveikio dėl per didelio suvartojimo.

Ar selenas gali pagerinti odos sveikatą arba išvaizdą?

Taip, selenas gali pagerinti odos sveikatą ir išvaizdą. Jis veikia kaip antioksidantas, padedantis apsaugoti odą nuo laisvųjų radikalų daromos žalos.

Palaikydamas kolageno gamybą, jis gali prisidėti prie odos elastingumo ir bendros tekstūros. Be to, selenas gali padėti mažinti uždegimą, todėl veido oda gali būti skaistesnė.

Jei į savo mitybą įtrauksite daug seleno turinčių maisto produktų ar papildų, jūsų oda taps gyvybingesnė ir švytės bei atrodys jaunatviškesnė.

Kokiuose maisto produktuose yra daugiausia seleno?

Braziliški (bertoletijų) riešutai yra vienas iš maisto produktų, turinčių daugiausiai seleno.

Kiti puikūs šaltiniai gali būti jūros gėrybės, pavyzdžiui, tunas ir krevetės, taip pat mėsa, pavyzdžiui, jautiena ir vištiena.

Seleno taip pat gali būti grūduose, pavyzdžiui, ruduosiuose ryžiuose ir viso grūdo duonoje, taip pat kiaušiniuose.

Šių maisto produktų įtraukimas į mitybą gali padėti veiksmingai patenkinti seleno poreikį.

Ar selenas saugus nėštumo ir žindymo laikotarpiu?

Selenas gali būti saugus nėštumo ir žindymo laikotarpiu, jei gaunamas iš tokių maisto šaltinių kaip riešutai, jūros gėrybės ir grūdai.

Tačiau per didelis jo vartojimas gali kelti pavojų.

Geriausia pasitarti su gydytoju, kad jis nustatytų tinkamą kiekį, atitinkantį jūsų konkrečius poreikius. Jie padės užtikrinti, kad jūs ir jūsų kūdikis liksite sveiki, gaudami reikalingų maistinių medžiagų ir nepersistengdami.

Kaip selenas sąveikauja su vaistais?

Selenas gali sąveikauti su tam tikrais vaistais, paveikti jų veiksmingumą arba sustiprinti šalutinį poveikį.

Pavyzdžiui, jei vartojate antikoaguliantus, selenas gali sustiprinti jų poveikį ir padidinti kraujavimo riziką. Panašiai jis gali trukdyti kai kuriems chemoterapijos vaistams.

Prieš pradėdami vartoti seleno papildus, ypač jei vartojate vaistus, būtinai pasitarkite su gydytoju. Jie gali padėti suprasti galimą sąveiką ir atitinkamai pakoreguoti dozes, kad gydymas išliktų saugus ir veiksmingas.

Ar selenas gali padėti sergant skydliaukės funkcijomis ar sutrikimais?

Taip, selenas gali padėti skydliaukės veiklai. Jis atlieka svarbų vaidmenį skydliaukės hormonų gamyboje ir palaiko bendrą skydliaukės sveikatą.

Jei turite skydliaukės sutrikimų, pakankamas seleno kiekis gali pagerinti hormonų kiekį ir sumažinti uždegimą.

Tačiau prieš pradedant vartoti bet kokius maisto papildus, būtina pasitarti su gydytoju. Jie gali padėti nustatyti tinkamą dozę, atsižvelgiant į jūsų konkrečius poreikius ir sveikatos būklę.

Selenas yra labai svarbus mineralas, teikiantis daug naudos sveikatai, pradedant imuninės sistemos stiprinimu ir baigiant širdies sveikata. Nors svarbu užtikrinti, kad su maistu gautumėte pakankamai seleno, būkite atsargūs dėl per didelio jo kiekio, kad išvengtumėte toksiškumo. Atminkite, kad rekomenduojama paros norma suaugusiesiems yra 55 mikrogramai, todėl, jei ketinate vartoti maisto papildų, pasikonsultuokite su gydytoju.

Siūlome galimybę įsigyti įvairių formų seleno papildų mūsų parduotuvėje, kurioje siūlome geriausias kainas ir mėnesio išpardavimus. Be to, jūsų užsakymas gali būti išsiųstas vos per 24 valandas! Būdami informuoti ir naudodamiesi šiais pasiūlymais, galite mėgautis seleno nauda be rizikos.

Rašyti komentarą
Taip pat skaitykite
2024-08-28
Spirulina - tai mėlynai žaliųjų dumblių rūšis, moksliškai vadinama Arthrospira platensis, kuri dažna...
2024-08-28
Ašvaganda yra garsus adaptogeninis augalas, jau šimtmečius naudojamas Ajurvedos medicinoje. Žinomas ...
2024-08-28
BCAA (šakotosios grandinės aminorūgštys) - tai trijų nepakeičiamųjų aminorūgščių - leucino, izoleuci...
2024-08-28
Chromas yra mikroelementas, atliekantis svarbų vaidmenį angliavandenių, riebalų ir baltymų apykaitoj...
2024-08-28
Folio rūgštis, dar vadinama vitaminu B9, yra vandenyje tirpus vitaminas, būtinas naujų ląstelių gamy...
2024-08-28
Biotinas, dar žinomas kaip vitaminas B7, yra vandenyje tirpus vitaminas, labai svarbus įvairioms org...
2024-08-28
Ginkmedis ginkmedis (Ginkgo Biloba) yra vaistažolių papildas, gaunamas iš senovinio ginkmedžio lapų,...
2024-08-28
Vitaminas E yra riebaluose tirpus antioksidantas, kuris atlieka svarbų vaidmenį apsaugant ląsteles n...
2024-08-28
Cinkas yra mikroelementas, labai svarbus daugeliui organizmo funkcijų. Jis atlieka svarbų vaidmenį p...
2024-08-28
Maisto papildai vyrams - tai produktai, skirti sveikatai stiprinti ir darbingumui didinti, aprūpinan...
2024-08-28
Papildai moterims yra būtini produktai, skirti aprūpinti pagrindiniais vitaminais, mineralais ir kit...
2024-09-30
Inozitolis yra angliavandenis, kuris atlieka svarbų vaidmenį ląstelių signalizacijoje ir yra ypač sv...
2024-09-30
L-argininas yra aminorūgštis, atliekanti svarbų vaidmenį gaminant azoto oksidą, kuris yra gyvybiškai...
2024-09-30
Vitaminai A ir E yra būtini riebaluose tirpūs vitaminai, atliekantys svarbų vaidmenį įvairiose organ...
2024-09-30
Cholinas yra pagrindinė maistinė medžiaga, labai svarbi įvairioms organizmo funkcijoms, įskaitant ko...
2024-09-30
MSM, arba metilsulfonilmetanas, yra natūralus junginys, kuris yra žinomas dėl savo galimos naudos sv...
Skambink
Rašyk